Zemiaky v krmive ... .

Zemiaky v krmive ... .

28.08.2015

      

Zemiak Idaho:

Čo obsahuje?

Vitamíny C, B, E, K, draslík, vláknina, meď, horčík, železo, zinok, fosfor, vápnik, jód, niacín, bielkoviny, tuky, sacharidy

Pravdepodobné účinky:

   Chráni pred voľnými radikálmi, znižuje vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak, zvyšuje pružnosť kože, tvorbu svalových vlákien, perfektný zdroj energie. Zemiaky sú zdrojom vitamínov, nerastných látok, vlákniny a škrobu. Obsahujú veľa živín, ktorým sa zásobuje mozog a nervy. Najmä kyselina folová a vitamíny B posilňujú nervovú sústavu. Dodávajú všetky dôležité minerály a stopové prvky. 
    Kedže pribúdalo psích jedincov, ktorí majú zvýšenú citlivosť (alergie) na obilniny (vrátane ryže) vyvinula FirstMate ako jeda z prvých na svete  novú receptúru Ultra Premium Platinum Plus. Táto obsahuje len jednu bielkovinu (mäso) a ako zdroj sacharidov používa zemiak. Zemiaky (tepelne spracované - parené) sú využívané ako alternatívny zdroj uhľohydrátov (oproti obilninám). Sú ľahko stráviteľné a poskytujú Vašim miláčikom výborný zdroj energie. Zemiaky používané v receptúrach FirstMate sú pestované na území štátu Idaho. Tieto zemiaky vynikajú svojím vysokým obsahom škrobu. Jedna sa o rovnaký druh ktorý je využívaný aj pre ľudskú spotrebu. Tepelným spracovaním sa zemiak stráviteľnosťou blíži ku vysokej stráviteľnosti čistých živočíšnych bielkovín.