Referencie

23.07.2015

Trocha referencií o krmive SK:

Všetky fotografie sú Ilustračné:


      Ilustračné foto:

Buldoček

Chcela by som sa s vami podeliť o moje problémy a skúsenosti.

Mám sučku francúzskeho buldočka a v štyroch mesiacoch sa jej po tele vytvorili malé biele, mierne zapáchajúce, pupáčiky. Výrazne začlala strácať srsť za ušami, na bruchu a na zadných končatinách mala bolestivé abscesy. Veterinárny lekár naordinoval liečbu antibiotikami. K tejto liečbe by som podotkla len toľko: dobre si zvoľte veterinárneho doktora a radšej vyskúšajte viacerých, aby vaše psíky nedopadli ako moja sučka. Táto liečba trvala tri mesiace, pričom sučka prestala žrať. Začali sa objavovať výtoky z genitálií, zápal uší, pokožka bola veľmi suchá, miestami sa srsť lámala, bola matná a vypadávala. Spočiatku som si myslela že ide o nejaký druh alergie, čiže som zvolala veterinárne druhy krmiva, aby som vylúčila potravinovú alergiu. Sučka naďalej chrabla, bola apatická, úplne stratila chuť do jedla. Na veterinárnej klinike jej robili krvné testy na všetky druhy alergie, endoskopiu, sonografiu ...Jej imunitný systém z nesprávnej liečby bol natoľko oslabený, že mala len tie najhoršie výsledky. Po týchto testoch som zvolila mierumilovnejšiu cestu liečby desenzibilizačnými injekciami, ktoá je ovšem finančne náročnejšia. Robí sa presne na mieru alergických testov. Keďže sučka mala úplnu stratu chute do jedla, začala dostávať doma pripravovanú potravu, nie však žiadne zbytky ľudských jedál. Pre zmiernenie svrbivosti bolo nutné vylúčiť zo stravy čo najviac chemických prísad a ťažko stráviteľných zložiek. Varila som jej jahňacie mäso a zemiaky, no táto strava nie je bohatá na vitamíny. Po vyskúšaní mnohých kvalitných krmív som sa dočítala o krmive FIRST MATE POTATO FISH, ktorý je vyrobený na čisto prírodnej báze. Prvé čo ma upútalo na rade POTATO FISH, teda ryba a zemiaky, bol iba jeden zdrj uhlohydratov, nakoľko väčšina iných hypoalergénnych krmív obsahuje ryžu, čo sú už dva zdroje uhlohydrátov.

Po dlhšej liečbe desenzibilizačnými injekciami mala sučka mala sučka tak ťažkú alergickú reakciu, pri ktorej prestala dýchať.  Bolo to strašné, no lekár urobil všetko preto, aby ju vrátil späť. Nezostávalo mi nič iné, len sa rozhodnúť medzi potlačením alergických reakcií kortikoidmi alebo vyskúšaním granúl a doplnkov, ktoré ponúka firma FIRST MATE. Keďže som za prírodnú liečbu, rozhodla som sa pre granule FIRST MATE. Spočiaku som ich musela mleť a na silu sučku kŕmiť. Skúsila som jej dávať aj doplnok Jerky od FIRST MATE, čo jej veľmi chutilo. Po 2 týždňoch sa jej veľmi polepšila stolica a hlavne celej rodine odľahlo, keď vymizla nadmerná plynnatosť. Prvé zmeny som videla už po 6 týždňoch, vtedy mala sučka 10 mesiacov, keď sa dostavili aj prvé krásne víťazstvá na výstavách. Po 4 mesiacoch úplne zmizli problémy s pupáčikmi ako aj svrbenie a zápaly uší. Chcem podotknúť, že tieto problémy neboli dedičné, len vyprovokované zmenamy a oslabením imunitného systému.. Skutočne, keby mi niekto pred rokom povedal, že granule FIRST MATE POTATO FISH, dokážu zaručiť rovnováhu imunitného systému a spríjemniť životnú úroveň psíkom, neváhala a začnem touto značkou kŕmiť podstatne skôr. Problém je že FIRST MATE drží len málo špecializovaných chovateľských obchodov. V súčasnosti má moja sučka necelé 2 roky. Má za sebou veľa výstav, na ktorých bola vždy úspešná a výborná. Chcem poďakovať hlavne tomuto krmivu, takže ĎAKUEJM!

Jana Cupáková

BULL-CUP-JANY

BRENNY BULLY ROAYL CLUB


   Ilustračné foto:

Rottweiler

Dobrý. Náš psík vo veku tri roky chytil veľmi silné hnačky a vracačky.  Po každom nakŕmení vracal, a potom miesto stolice len voda. Tak sme dopadli, že už bol na infúziách, smutné oči a samá koža. Bŕŕŕ.  Dozvedel som sa o Australian Lamb od Firstmate, a rozhodol som sa to vyskúšať. V stredu som si objednal vrece krmiva a začal som podľa návodu od predajcu kŕmiť.  Čuduj sa svete, na druhý deň bolo na psikovi vidieť, že ho začína baviť svet. Neuveriteľne rýchlo nastala regenerácia, a po troch dňoch kŕmenia Australian Lamb – v sobotu večer - sme mali prvé „ Hovienko „ na dvore po troch mesiacoch. Od tej doby nemáme žiadny problém, prešli sme aj na nižšiu radu a všetko je ako má byť.  Veľká vďaka. Nikdy by som nepovedal, že s krmivom za taký krátky čas niečo dokážeme.

Ešte raz dík aj za nášho miláčika .


    Ilustračné foto:

Staffordshirsky  Bullterrier Daisy

     Daisy Devoted Friend je krásna fenka Staffordshire Bullterriera, ktorá je kŕmená od 10-teho týždňa FM Performance. Získala nádhernú imunitu a krásnu zamatovú srsť. Oscar De La Hoya Daffodil Yellow je pes Staffordshire Bullterriera, ktorý mal mnoho črevných a kožných problémov, ktoré sa zosilnili po kŕmení konkurenčným krmivom e, sa dokázal zbaviť vďaka okamžitej zmene kŕmenia na FM HOLISTIC, od 7-meho mesiaca, v priebehu 3-och týždňov prkticky všetkých problémov 

p. Sitár Karol, Púchov / www.kissingdevil.com


      Ilustračné foto:

Rhodesian Ridgeback

 Môj pes Rhodesian Ridgeback Bax Wadaru´s Kid (ARTUŠ) má tri roky.Už viac ako rok je kŕmený FM Maintenance. Predtým pri kŕmení iným krmivom,mal neustále problémy so zakysleným žalúdkom a svrbením uší.Tieto záležitosti sa odstránili a pes je úplne spokojný a vyrovnaný.Dosahuje aj výborné výsledky na klubových dňoch RR.Získal prvé miesto v kategórii najvšestranejší ridgeback na 12.klubovom dni SKCHR a 2.miesto  v súťaži o najposlušnejšieho ridgebacka v kat.dospelí.


     Ilustračné foto:

Labrador retriever

Ďakujeme FirstMate , že náš Labrador je stále zdravý, hravý a nemá žiadne problémy. Keď bol mladší, mal problém s ušami, každú chvíľu kríval na inú nohu a mal aj zažívacie ťažkosti. Raz veľmi tvrdá stolica a za pár dní zase úplne riedka. Po RTG vyšetreniach u veterinára nebola perspektíva nášho psíka veľmi dobrá. Doživotné branie liekov. Asi pred troma rokmi sme začali kŕmiť krmivami FirstMate, a už po troch týždňoch bolo badať na psíkovi, že sa mu zažína lepšie dariť. Prvá sa zmenila srsť a koža. Chytila krásny lesk a dokonca aj príjemnú vôňu. Po čase prestav krívať, prestal mať zápaly uší, a nemal žiadne zažívacie problémy. Už dva a pol roka chodíme len na očkovania a bežné prehliadky. Teraz dostáva Lamb and Potato.  15 kg vrece nám vydrží skoro 45 dní.

 Ing. Zuzana Š. majiteľ


Bradáč malý, čierny

Krmivom First Mate kŕmime od roku 2004. Týmto typom krmiva sme začali kŕmiť po problémoch so zažívaním. Pes vyskúšal jahňacie, kuracie a naturaly holistic krmivo. V súčasnosti kŕmime krmivom PotatoFish original, pretože mu chutí zo všetkých FirstMate produktov najviac. Srsť má výbornú kvalitu, lesklú čiernu farbu a kondične je pes na vynikajúcej úrovni. Koža nemá žiadne lupiny ani iné kožné problémy. Kôpky sú malé a nezapáchajú. Dôležité je, že sa stratili problémy so zažívaním. Okrem presne odmeraného množstva granúl a odmeny vo forme piškót nedostáva na kŕmenie nič. Na záver príhoda: Na výstave v Nitre nám jeden vystavovateľ na adresu nášho psa povedal: „Hezky jste ho nabarvili“, čo bola urážka. Nepotrebujeme psa prifarbovať, pretože FirstMate mu dáva správnu farbu a správny lesk !!!!

Old Shatterhand Androis (Šampión SR)

      Ilustračné foto:

Doberman

Môj miláčik doberman Brandon Bonny Morgantina ( Arthy ) má päť rokov. Od mája 2005 ho krmím krmivom FM Potato & Fish. Začal som krmivom pre veľké rasy Large Breed. Predtým, pri kŕmení akýmkoľvek iným krmivom sme psa doslova museli kŕmiť ako malé dieťa. Vyskúšali sme viac druhov krmiva. Situácia bola komplikovaná tým, že musel držať diétu, vôbec nemohol kuracinu. Okrem toho mal aj kožné problémy. Potom som sa dočítal o krmive FM a rozhodol som sa ho vyskúšať. Aká bola prvá reakcia môjho miláčika? Kým som sa stihol otočiť, krmivo bolo zjedené. Odvtedy používame krmivo FM, ibaže sme prešli na Puppinu, pretože dobermanko nie a nie pribrať. Odporúčam každému chovateľovi, ktorý chce pre svojho miláčka iba to najlepšie. Odkedy krmíme FM-kou, nemáme problémy s nechuťou do granúl. Skôr naopak, musíme ho krotiť.
Adrian Herčko


 

    Ilustračné foto:

Rhodesian Ridgeback

Máme 6 ročnú fenku rodezkeho ridgebacka, ktorej sa pred viac ako rokom objavili na pokožke plesne. Srsť v tejto oblasti zmenila farbu, prestala rásť. Veterinár to identifikoval ako bližšie neurčený druh plesne, ktorý sa nedá liečiť antibiotikami a odporučil nám zmeniť druh krmiva a pridávať množstvo drahých výživových doplnkov. Podotýkam, že fenka bola vždy chovaná superprémiovými radami. Vyskúšali sme asi tri značky, nic nepomohlo. Fľak na srsti bol čoraz svetlejší, koža pod ním mala zmenenú štruktúru a bola šupinata. Začalo to dost prekážať aj na výstvavách a vždy som musela zviera vystavovať z "druhej strany", kde fľak nemala.Časom sme sa dopočuli o FM a kedže sme nemali čo stratiť, vyskúšali sme. Po troch týždňoch krmenia začali byť viditeľné prvé zmeny, začali jej z chorej pokožky vypadávať lupiny, koža získala normálnu štruktúru a narástla jej nova srsť, ktorá sa nijako nelíši od ostatnej srsti. Navyše Barunka toto krmivo miluje, prestala mať aj problémy s trávením. Po ostatných krmivách to často vyzeralo, že máme doma kozu lebo ranná vychádzka sa zmenila na spásanie trávy. Teraz si raz za čas nejakú tu bylinku odhryzne, ale zväčša ju aj hned vypľuje, lebo jej to prestalo chutiť. Som naozaj nesmierne rada, že sa na Slovensku našli ľudia, ktorí sem toto úžasné krmivo začali dovážať a myslím, že najviac to potesilo našu Barborku. S pozdravom Eliška, Jurko a Csonkavari Regens Barbara Kollárovci z BB


      Ilustračné foto:

Taliansky chrtík

 Krmivom FirstMate Performance kŕrmim svojho talianskeho chrtika Eillen Skarak /Lili/ od 3 mesiacov. Lili toto krmivo veľmi chutí a nepozná žiadne choroby. Je to nádherná a zdravá sučka. Predtým mala veľmi suchú kožu ale to sa zmenou krmiva rýchlo napravilo. Ako 4,5 mesačná si zlomila obe kosti prednej labky. Podstúpila náročnú operáciu s predpokladom na doživotné krívanie. Po zloženi sádry však prišlo veľké prekvapenie, Lili vôbec nekrívala. Len 5 dni po zložení sadry bola vystavena na vystave bez toho aby si to rozhodcovia vsimli. Kvalitné kŕmenie krmivom FirstMate sa prejaví na zdraví každého psa a mala Lili je toho dôkazom.

Jana Mrazova
Kennel MRAJA


      Ilustračné foto:

 Americký kokeršpaniel

 Krmivom Firstmate kŕmim už cca rok. Hľadala som krmivo, ktoré je kvalitné a obsahuje menej tuku, vzhľadom k tomu, že mám americkeho kokeršpaniela a kokre majú sklony k priberaniu - su hrooooozne pahltné...a za jedlo by predali aj celu svoju rodinu:o) Najviac nám chutí to, kde je lamb meal:o) 3 kg balenie nám vydrží cca mesiac a pol. Nelka je v skvelej kondicii, má krásnu, lesklu srsť, je plna energie. Ja som postrehla asi taketo zmeny: ihned - oveľa viac energie, radosti, po par mesiacoch - nadherna srsť - čo môžete aj porovnať a sice foto z aprila 2005, keď som ešte nekŕmila FM a foto z júna 2006, po cca roku krmenia FM. O kvalite tohto krmiva ma presvedčili aj výsledky krvných testov, kde v novembri 2004 bolo zvysene URE (močovina) = 9,98, v marci 2006 bol výsledok v norme = 8,83. Veterinarka mi jednoznačne potvrdila, ze tento ukazovateľ klesol v dôsledku zmeny krmiva. Verim, že FM ostane stále v takej kvalite a s takými ochotnými, prijemnými predajcami, ako je tomu teraz:o) Jana Vallova, LM + Pretty z Lipovej hory (Nelinka), 14. 6. 2006


      Ilustračné foto:

Zlatý  retriever  

Naša sučka zlatého retrievera (MONA zo Sadenca) začala mať v siedmich mesiacoch problémy so silnými hnačkami s prímesou hlienu, ku ktorým sa po čase pridali aj problémy s ušami. Mona sa nám neustále škriabala a vykusovala. Nasledovala návšteva veterinára a rôzne testy. Všetky testy boli negatívne. Mona bola teoreticky zdravá. Veterinár odporučil zmeniť granule. Tak sa začala naša dlhá púť granulami. Prešli sme všetkými možnými značkami z tzv. "superprémiovej" rady. Po mesiaci a pol sa nám doma nahromadilo toľko kilových až trojkilových balení granúl, že sme si mohli otvoriť vlastnú predajňu. Ale hnačky neustupovali, Mona stále viac a viac chudla a nerástla tak ako by mala. Náš byt bol v hroznom stave keďže hnačky boli tak silné, že ich nedokázala v sebe udržať. Neraz sa stalo, že sme ráno našli špinavý pelech a ostriekané steny. Našou poslednou možnosťou bolo krmivo FirstMate. Skúsili sme Potato & Fish Puppy, no náš problém sa nevyriešil. Tieto granule boli dosť "silné" na Monin rozhádzaný žalúdok a úplne zničenú črevnú flóru, a tak sme ešte na odporúčanie skúsili FM Lamb & Potato & Rice. Prechádzali sme na nich postupne pridávaním do varenej stravy. A vtedy sa naše problémy skončili. Mona ich bez akéhokoľvek problému prijímala. Jej stolica bola presne taká, ako má byť. Náš život sa pomaly vracal do normálu. Po cca dvoch týždňoch kŕmenia bolo vidieť, ako krásne priberá a mohutnie. Všetky problémy boli preč vďaka krmivu First Mate. Teraz má 9 mesiacov, na krmive sme už mesiac a sme natoľko spokojní, že týmto krmivom začíname krmiť aj našu druhú retrieverku, ktorá je alergička a momentálne má problémy so stratou osrstenia. Verím, že FM nám pomôže aj v tomto prípade. Naša veľká vďaka patrí p. Slesarikovi za to, že sa mi ozval na moju zúfalu prosbu na internete a samozrejme krmivu FM. S pozdravom Ivana Zástěrová (www.golden.eu.sk).

 Stafordšírský bulteriér


           Ilustračné foto:

     Som majiteľkou psa Stafordširskeho bulteriéra. Asi v 9 týždni som u neho spozorovala časté škrabanie na krku a vyhryzávanie srsti na stehnách. V noci býval nepokojný, stále sa škrabal a veľakrát som sa kvôli tomu nevyspala. Nemal žiadne parazity. Prehliadol ho aj veterinár a povedal nám, že pokiaľ psik nebude strácať srsť tak nemá čo s ním robiť. Po takomto vyjadrení som navštívila druhú veterinárku. Tá tiež nevedela čo má s ním robiť. Vytlačila mu análne vačky, predpísala Fenistilové tabletky a šampón na alergiu. Bohužiaľ ani po tomto všetkom škrabanie neustupovalo a psik bol čoraz viac z toho nervoznejší. Ostalo mi už len jediné, zmeniť krmivo. Od malička žral superprémiové granule, ktoré boli produktom celosvetovo známej spoločnosti. Chovateľom, ktorý tiež chová Stafordširskych bulteriérov mi bolo doporučené krmivo Firstmate Potato and Fish. Asi po dvoch týždňoch od užívania týchto granúl sa psík škrabal stále menej a menej až nakoniec škrabanie úplne ustúpilo. Bola som strašne štastná pretože sme sa trápili obidvaja. Začala som mu postupne pridávať FM High Performance. Psík sa stal vitálnejším, pribral a granule mu veľmi chutili. Keďže so psíkom pravidelne chodíme na prechádzky do lesa a na lúky začali sme začiatkom leta používať granule FM Holistic. Po týchto granulách nemal psík žiadneho kliešťa nakoľko obsahujú cesnak, má krásnu srsť, chuť do života a schudol na požadovanú hmotnosť, ktorú nabral pri FM High Performance. Od toho času ako sme začali používať FM navštevujeme veterinára len v prípade, keď potrebujeme potvrdenie do Petpasu. 15kg balenie nám vydrží 2,5 mesiaca.

Ing.Plevková Jana , Zvolen .


 

        Ilustračné foto:

     Po neskutočných problémoch s zdravím naších psíkov, dal som sa nahovoriť na FirstMate. Nebanujem, od vtedy nemáme žiadny problém. Žiadne grcačky, žiadne hnačky. Proste sme všetci spokojní, a o to vlastne ide. Poradil som aj susedivi, má vlčiak. ten sa zmenil na nepoznanie. Srsť krásna a je veselší.  Ďakujeme Pavel O. Biely Kostol TT

 

 Teraz niečo od priateľov z Čiech:

Český  teriér -  doberman – chrt

       Naši dva psi jsou krmeni krmivem FirstMate už více než půl roku. Pětiletý dobrman Pedro je téměř celoročně ubytován venku, velice se mu zlepšila kvalita srsti, je v takové kondici, jako nikdy předtím a to jsme vyzkoušeli téměř veškerá kvalitní krmiva. Je stále plný energie a je to skvělý partner pro canicross.

Tříletý český teriér Rarach Laraff je dnes především lovecky využívaný pes, výborně osvalený a na krátkonohého psa vyjímečně vytrvalý, na což má krmivo velký vliv. Vzhledem k tomu, že je každý den v lese, jeho dlouhá, nestříhaná srst nemůže dosáhnout "výstavní" délky, přesto se její odolnost a pevnost výrazně zlepšila a psík téměř hází zrcádka, jak se leskne. Na výstavě získal titul CAJC, zkoušky norování složil s plným počtem bodů a byl vyhlášen jako nejlepší, také zvítězil na klubové soutěži Memoriál Josefa Bierhanzla.

Fenka Majdalenka Kalifa Bohemica je nejlepším příkladem. Přišla k nám před měsícem v bídné kondici. Téměř neosvalená, se špatným postojem obou končetin a matnou srstí. Teď je to úplně jiný pes. Za velmi krátkou dobu se osvalila, nohy se jí vlivem toho srovnaly a srst se velice zpravila. Vidím na její radosti ze života, temperamentu a vzhledu, že jí krmivo a trénink velmi prospívá. Plánujeme její brzké využití pro chov, protože má také skvělé pracovní vlastnosti.

Dlouhou dobu jsme zkoušeli různá krmiva, ale teď už zůstaneme u First Mate, kondice a zdraví našich psů nás každodenně přesvědčují o jeho kvalitě.
Na stránkách www.alvis.estranky.cz jsou naši vipeti - všichni krmeni FM high performance.Na stránkách se o nich dozvíte více.

         S pozdravem a přáním úspěchů Kristýna Tomancová


Bullmastiff

jméno psa: FIDO Strážnický ráj
   Na současném přesyceném trhu je velice těžké nalézt optimální granulované krmivo pro naše psí společníky. Také jsem se tímto ,,pralesem“ produktů před dvěma lety prodírala. Naše štěně jsme si přivezli extrémně přecitlivělé na některé složky potravy a především ,,nežravé“. Ponořila jsem se tedy do studia odborn&eacueacute; literatury na téma : Výživa psa. Získala jsem informace, které mi pomohly stanovit kritéria pro výběr vhodných granulí. Ujasnila jsem si tedy co od kvalitního krmiva očekávám a začala separovat ,,nabídky“ podle dalších, pro mne podstatných ukazatelů….( velikost granulí, velikost balení, hutnost granulí, chutnost granulí a v neposlední řadě cena ). Suma-sumárum, zredukováno na tři značky, ze kterých si náš Albert vybral právě First Mate…..
Dnes je našemu ,,drobečkovi“ téměř 30 měsíců a váží 64kg. Ve dvou letech jsme z granulí pro štěňata obřích plemen přešli na LAMASKO. Podstoupil také RTG kyčelních kloubů s oficiálním vyhodnocením, které je u plemene bullmastiff podmínkou k uchovnění. Výsledek je velice dobrý - DKK 0/2 ( druhý stupeň DKK na levé kyčli byl způsoben úrazem). Je tedy nesporné, že obsah kloubní výživy v granulích First Mate pro štěňata obřích plemen, spolu s ideálním obsahem proteinů a tuků jsou dostačující pro ,,zdravý a neuspěchaný růst“, který je základem prevence fyziologických problémů obřích plemen v dospělosti .. Podotýkám, že vzhledem ke gastritickým problémům našeho psa ve štěněčím věku, jsme nemohli přidávat kloubní výživu jako doplněk stravy, takže zdravý základ, který mají Albertovy klouby, je díky First Mate. Kladně také hodnotím velikost granulí pro obří plemena. Albert je donucen ,,řádně“ kousat, čímž si udržuje krásně bílé zuby. Vyhovuje mi také skutečnost, že mohu dle vlastního uvážení reagovat na momentální potřeby svého psa a ze sortimentu First Mate krmiva individuálně kombinovat, nebo doplnit.

Objektivním hodnocením jsou bezesporu posudky z výstav – rakouský rozhodčí našemu psu chválil krásné zuby, rozhodčí z Anglie (specialistka na BM) žasla nad jeho pigmentem, kondicí srsti a muskulaturou . Albert je ve výborné kondici za což bezesporu vděčíme ,,prvnímu příteli“, tedy First Mate.

S pozdravem a přáním všeho nejlepšího, Pavla Vyhlídalová, Mgr.


 Appenzellský salašnický pes

   Dobrý den, i já se chci podělit o zkušenosti s Firstmate:) Náš appenzelák má teď 7 měsíců a roste do krásy. Krmíme Maitenance large breed puppy Pes je v pohodě a má super srst i pigment. Později bych chtěla zkusit Lamasko.

Máme velké sportovní plány, hlavně dogtreking a canicross:) Na cvičáku je také moc šikovný, a má tam taky oblíbeného kamaráda Faraa Šumící křídla:)
Zuzana Ráblová


BOXER

   Nedávno jsem stála před problémem, jakým krmivem nahradit granulované krmivo, které jsem léta používala, ale bohužel přestalo vyhovovat. Začala jsem pečlivě studovat jednotlivá krmiva na trhu a věnovala tomu opravdu hodně času. Nakonec jsem vybrala tři druhy tzv. superprémiových krmiv, o kterých jsem si myslela, že by mohla být pro mé psy vhodná. Mimo jiné jsem vyzkoušela krmivo First Mate a u něho už jsem zůstala. Nyní tedy krmím své tři boxery a jednoho dobrmana krmivem First Mate LAMASKO. Přestože toto krmení dostávají mí psi poměrně krátkou dobu, jsem s ním velice spokojená. Psům moc chutná a již po třech týdnech se kvalita krmiva viditelně projevila na srsti všech psů, která je po tomto krmivu ještě sytější, kvalitnější a krásně s leskne. U staršího psa také došlo ke zlepšení pohybu zadních končetin, se kterým míval problémy, což jsme vždy řešili přidáváním kloubních preparátů. Nyní nám stačí krmivo First Mate. Jsem přesvědčená, že jsem ve First Mate našla krmivo "na celý život". Kvalita tohoto krmiva je vynikající a sortiment tak široký, že si mohu vždy vybrat to pravé s ohledem na věk a momentální potřeby mých psů.

Olga Vávrová, Chovatelská stanice boxerů ze Slunečného vrchu


Stafordšírský bulteriér

                                                                Pes stafordšírský bulteriér Obi-Wan Kenobi Daffodil Yellow, stáří 14 měsíců

   Pes má poměrně vysokou zátěž - běhá coursing (v dubnu bude skládat licence), ale hlavně hodně chodíme (týdně ujde přes 50 km) a v tomto roce začneme pravidelně chodit dogtrekking, což je na jednu akci kolem 100 km. Vzhledem k tomu, že pes je poměrně citlivý, krmíme již přes půl roku Fish potato originál. Pes je ve výborné kondici a rovněž s jeho výsledky na výstavách jsme velice spokojeni.


Rhodesian  Ridgeback

Alex Bohemia Vampirelli

    Svého psa jsem krmila téměř 2,5 roku krmivem, které odpovídalo skvěle jeho potřebám...bohužel však jakékoliv krmení pro nás znamenalo hodinové přemlouvání, nucení či všemožné kombinace s konzervama!! Alex nebyl ochoten nám granule žrát suché a každodenní "cirkus" nás přestával bavit. V počátku roku 2005 utrpěl vážný úraz nohy a během 5 týdnů nám samozřejmě díky náročné operaci, dietnímu stravování, léčbě atd zhubl téměř 8 kg!! Děsila jsem se momentu, kdy začneme opět krmit suchým a Alex nebude opět žrát a jeho váha začne ještě více klesat! Začala jsem tedy okamžitě hledat jiné krmivo, které by splňovalo veškeré mé nároky, které v krmivu pro svého psa vyžaduji a především - bude ho žrát.. tudíž i "chuť a vůně" granulí pro mě byla nyní důležitá!

Nakonec jsem se rozhodla pro krmivo FirstMate a po téměř půl ročním krmením touto značkou mohu říci - náš pes žere a žere i suché!!! Samozřejmě máme chvilky, kdy opět přemlouváme a děláme vše možné, aby jedl, ale to jsou víceméně situace výjmečné.. Krmivo FirstMate nám velice svědčí , mimo jiné se Alexovi zlepšila výrazně srst a již nemáme takovou lámavost drápů, jako jsme měli doposud.
Jelikož je Alex coursingovým závodníkem a jeho fyzická zátěž je vysoká, a to nejen díky tomuto sportu, zvolila jsem značku FirstMate High Performance, které je dle mého optimálně vyvážené díky poměru použitých surovin, zaručuje mě dostatečný přísun energie pro potřebnou aktivitu a dokonalé zdraví mého psa. Velikou výhodou je pro mého "nežravce" nízká krmná dávka a vysoká stravitelnost!Jednoduše řečeno mohu říci, že toto krmení nám vyhovuje a můj zrzounek je ve skvělé kondici a já jsem spokojená, jelikož nejkrásnější pohled pro mě je...vidět  svého psa šťastného !!! "

Barbora Zdráhalová


V Prípade nejasností, otázok, rád, volajte  0905/619755

S pozdravom    Šlesarik  v.r.