FirstMate - Pacific Fish - Large Breed - LB - Ryby z Pacifiku

FirstMate - Pacific Fish - Large Breed - LB - Ryby z Pacifiku
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
PAFLBP2512

Zdieľať

FirstMate.sk

Popis


Zdroj bielkovín:      80%  Divé ryby z Pacifiku          22% Zemiak        0% Obilniny              


     Pacific ocean fish Large Breed - je plnohodnotné krmivo, ktoré používa morskú rybu (80 %) ako jediný zdroj živočíšnej bielkoviny. Výhodou sú Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny z rýb v správnom pomere. Je absolútne bez obilnín, kukurice, pšenice a preto je vhodné nielen na zdravé denné kŕmenie psíkov vyššieho vzrastu, ale aj ako skvelá, veľmi účinná, hypoalergénna  kombinácia na elimináciu rôznych potravinových alergií a ochorení. Mix pridávaných čučoriedok, malín a brusníc nielenže zvyšuje chutnosť, ale ponúka aj iné výhody silných prírodných antioxidantov, ako je silnejší imunitný systém, zdravšie močové cesty, lepší zrak a lepšie všetky pamäťové funkcie. Pomáha predchádzať rakovinovým ochoreniam a pôsobí blahodárne na celý tráviaci systém. Veľmi dobre a ľahko stráviteľné. Má všetky vlastnosti nutrične vyváženého krmiva. 


FirstMate – Pet Foods – zaväzok najvyššej kvality

      Od roku 1989 firma Taplow Feeds vyrába vysokokvalitné krmivá FirstMate pre psov, mačky a ryby. Ako jedna z mála firiem vyrábajúcich krmivá pre psov, prevádzkuje vlastný závod v Chilliwack v Britskej Kolumbii. Prevádzka vlastného závodu dáva možnosť majiteľom sledovať celý proces výroby, a tým aj kontrolovať kvalitu. Kvalitu kontrolujú najvyššie autority veterinárnych správ jednotlivých štátov pre USA, EU a Kanadu. Všetky komponenty používané pri výrobe, okrem certifikovanej jahňaciny, ktorá pochádza z Austrálie sú len z vlastných, sledovaných zdrojov a chovov z Kanady. Všetko je 100 % prírodné. Vzhľadom k obrovskému nárastu potravinových alergií hlavne na obilniny (kukuricu a pšenicu), prišlo FirstMate na trh v roku 1995 so svetovou novinkou - krmivá bez obilnín „GRAIN FREE“. Táto novinka je zaradená v triede Ultraprémium Platinum Plus. Obsahuje produkty Australian Lamb and Potato, Potato and Fish Original, Potato and Fish LB, Potato and Fish Puppy, Potato and Chicken Blueberries a Potato and Fish Senior/Weight Control.

      Ďalšia nová rada krmív s názvom Kasiks od tejto Kanadskej firmy takisto nepoužíva lacnú a nevhodnú kukuricu a pšenicu. Dokonca nepoužíva ani obilniny a zemiak, ale novinku - zdravú kombináciu kurčaťa, jahňaťa a sleďa (chované vo voľnom výbehu - chove - vonku) s ľahkostráviteľnými rastlinnými bielkovinami - hrach, cícer, kokos, kel, čučoriedky, brusnice a maliny. Áno, to je nová revolučná kombinácia od majiteľov výrobne Taplow Feeds v udávaní nových trendov veľmi kvalitných a zdravých krmív bojujúcich s rôznymi, aj nádorovými ochoreniami našich miláčikov.


To najlepšie z Kanadskej prírody pre Vášho miláčika


 Made in Canada

Krmivo


Popis krmiva: 


Potato & Fish Original Large Breed - táto veľmi oblúbená kombinácia je určená pre juniorov, mladé a dospelé psy veľkých a obrých plemien. Optimálny pomer proteínov a tukov garantuje maximálne uspokojenie energetických potrieb, je tiež predpokladom perfektného osvalenia psa. Pri vývoji krmiva bol dôraz kladený obzvlášť na zníženie ortopedických problémov, tak bežných pre populáciu veľkých aj obrých plemien psov. Zároveň je vyvážené tak, aby nedochádzalo k rýchlemu nárastu hmotnosti, čo je predpokladom správneho vývoja kostry, kĺbov a chrupaviek. Používaním receptúry LARGE BREED sa nám darí takýmto defektom zabrániť. Jediným zdrojom živočíšneho proteínu je ryba. Jediným zdrojom uhlohydrátov sú zemiaky odrody Idaho. Pri šetrnom spracovaní systémom "gentle manufakturing" dochádza k premene škrobov na jednoduché cukry, ktoré sú zdrojom okamžitého prísunu energie do organizmu. Ideálnym zdrojom kĺbovej výživy je extrakt z kôrovcov. Vynikajúci obsah mastných kyselín Omega 3 a Omega 6, ktorých zdrojom je predovšetkým ryba, má pozitívny vplyv nie len na posilnenie celkového imunitného systému, ale aj na odstránenie problémov ako zápal kože či uší, pôsobí pri zvýšenom krvnom tlaku, srdcovej arytmii atď. Krmivo je konzervované prírodnou cestou pomocou vitamínov C a E. Obsahuje tiež zdroj organicky viazaného vápnika, ktorý je pre psa oveľa ľahšie stráviteľný než anorganicky viazaný vápnik. Tak ako aj u ostatných produktov FirstMate si majiteľ psa môže byť istý vysokou kvalitou surovín, ktoré dávajú psovi perfektnú výživu presne podľa jeho potrieb. Šetrná technológia pracujúca s nízkymi teplotami  a nízkymi tlakmi umožňuje pripraviť vysoko stráviteľnú výživu (asi 90 %) so zachovaním prírodných hodnôt základných živín, vitamínov a aktívnych enzýmov. Svoju jedinečnosť a kvalitu dokazuje aj tým, že ním môžeme kŕmiť psov v pooperačnej opatere (aj vnútorné operácie).

     Ďalšou výhodou a prednosťou je možnosť kŕmenia ALL LIFE STAGES. Znamená to, že ním môžeme kŕmiť psíkov všetkých plemien, každého veku a veľkostí bez rozdielu !

  •   Pacific ocean formula neobsahuje žiadne obilniny.   
  •   Použité tuky sú len živočíšneho pôvodu.        
  •   Jedinečné pri potravinových alergiách - neobsahuje glutén (lepok).
  •   Mäsová múčka neobsahuje rastové hormóny a ani antibiotiká - čistý, bio vonkajší chov.
  •   Presný popis zloženia po jednotlivých zložkách - žiadne vedľajšie produkty, žiadne aditíva, živočíšne, rastlinné bielkoviny  a i.

Patrí do TOP DRY FOODS krmív na svete - vyhovuje prísnym normám AAFCO

  •   Hypoalergénne (bez rastlinných bielkovín, olejov a tukov).
  •   Odstraňuje časté škriabanie v dôsledku potravinových alergií.
  •   Zmenšuje možnosť vzniku rakoviny, torzie žalúdka a závažných ochorení.
  •   Zmenšuje zápach psa, exkrementov a s tým spojené nadúvanie.
  •   Zmenšuje možnosť zápalov močových ciest, kože a uší.
  •   Znižuje zápaly v prípadoch artritídy, cystickej fibrózy črevných ochorení.
  •   Znižuje možnosť srdcovo-cievnych problémov.
  •   Zvyšuje odolnosť proti chorobám a stresu.
  •   Zvyšuje kvalitu srsti, kože, ciev, šliach, kĺbov a pazúrov.
  •   Zvyšuje úroveň  zdravia v každom veku a predlžuje dĺžku života.
  •   Zvyšuje kvalitu čuchovej a zrakovej pamäti v mozgovej oblasti.
  •   Využíva silu prírodných antioxidantov (napr.: čučoriedky, černice, maliny, cesnak).

Analýza:

     Bielkoviny 25 % (z toho 80 % živočíšneho pôvodu - sleď, 20 % rastlinného pôvodu - zemiak), tuk 12 %, vláknina  8 %, popol 8 %, vlhkosť 10 %, vápnik 1 %;  fosfor 0,6 %; stráviteľnosť asi 90 % a využiteľná energia  3600 kcal/kg.
     
Zloženie:

     Zemiakové vločky,sledia  múčka, rajčinové úsušky, kurací tuk, rybí olej, dihydrogenforečnan vápenatý, cholín chlorid, vápnik, extrakt z  juky,  zinok, železo, mangán, meď, jód, kobalt, selén, vitamín E, vitamín B2, niacín, pantotenát vapenatý, vitamín B1, vitamín A, vitamín B6, kyselina listová, biotín, vitamín B12, vitamín D3 a hydrolyzát z kôrovcov (glukosamín).


Doporučenie:
      Kurací tuk používaný vo všetkých krmivách FirstMate je spracovávaný bez bielkovín, takže je vhodný aj pre psíkov s alergiou na kuraciu bielkovinu. 100%-ný separát, bez cudzích zložiek. V krmivách sú použité len prírodné, regionálne suroviny z BC Kanady s výnimkou jahňaciny, ktorá pochádza z Austrálskeho certifikovaného zdroja pre EU. Všetky výrobky FirstMate sú vyrobené vo vlastnom závode v Taplow Feeds so sídlom v Chillivack BC Canada s možnosťou kontroly kvality od štátnych veterinárnych autorít z  Kanady a EU.
      V krmivách FirstMate sú použité bielkoviny živočíšneho pôvodu z mäsovej múčky (kuracia, rybacia a jahňacia) nie z čerstvého, alebo čerstvo-vykosteného mäsa. Čerstvé mäso má oproti mäsovej múčke vysoký obsah vlhkosti (asi až 70%). Sušením na múčku stráca vlhkosť, a tým aj objem. V tom je obrovský kvalitatívny rozdieľ v krmivách  FirstMate a ostatnými krmivami pre psov. Preto doporučujeme dobre si preštudovať zloženia krmív.  

 ​
FirstMate ponúkame preto, aby ste si užili lásku svojho miláčika čo najdlhšie v dobrom zdraví a kondícií kolektív hAM SYSTEM s.r.o. výhradný dovozca krmív FirstMate a Kasiks z Kanady do SR a EU

 

Dávkovanie


Približná denná dávka krmiva podľa tabuľky: 


Váha psíka

Normálna aktivita / Senior

Aktívny psík

Šteniatka

10 – 15kg

95 – 145g

105 – 160g

115 – 175g

15 – 25kg

145 – 210g

160 – 250g

175 – 265g

25 – 35kg

210 – 315g

250 – 330g

265 – 350g

35 – 50kg

315 – 480g

330 – 490g

350 – 510g

50 – 70kg

480 – 640g

490 – 680g

510 – 720g

Glukosamin 100mg/kg

LB

 

 


 Krmivá FirstMate - vďaka špeciálnej technológií výroby majú veľmi vysokú hustotu. V praxi je to tak, že psíkom sa dáva na rozdieľ od iných krmív pri rovnakej dennej dávke v gramoch opticky menej krmiva. Znamená to, že na objem dávate od väčšiny krmív až o tretinu menej. Menšie množstvo na objem a to, že granule nenabobtnávajú (nezväčšujú svoj objem ani v žalúdku) významne znižuje možnosť vzniku prevrátenia (torzie) žalúdka. Na pohľad sa Vám to bude zdať málo, ale vďaka bezkonkurenčne vysokému obsahu ľahko stráviteľných živočíšnych bielkovín z mäsovej múčky (až 87%) a opäť veľmi vysokému parametru stráviteľnosi (až 92%)  táto denná dávka psíkovi stačí. Je nutné si psíka sledovať, a podľa potreby buď krmiva ubrať alebo pridať. Každý psík má iné trávenie. 
      Krmivo si odvážte, predídete tak zbytočnému prekrmovaniu ktoré nemá žiadny pozitívny účinok (okrem obezity) na psíka.    
 
Psík musí mať po celý deň k dispozícií misku s čistou a čerstvou pitnou vodou.

Pri prechode na iné krmivo miešajte minimálne dva dni s novým krmivom. Skladujte na suchom a chladnom mieste.

 


Viac - neznamená vždy lepšie a zdravšie. 

 

     

Alergie


Pomocná tabuľka kŕmenia psíkov pri potravinových alergiách:


Obsahuje len jednu bielkovinu - rybu

Ako kŕmiť pri rôznych potravinových alergiách krmivami - FirstMate ®

Potravinová alergia na:

Potato and Fish - Original

FirstMate - Ultra a Super Prémium

Puppy

Large Breed

Original

Senior
Weight

Australian Lamb

Blueberries

Maintenance

Skoki

Trim  Light

High Performance

 Lamb
& Rice

Kurča

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Áno

Hydinu

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Áno

Jahňa

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Divinu

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Rastlinného pôvodu

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Hovädzinu

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Rybu

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

Áno

Ryžu

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Áno

Nie

Nie

Nie

Nie

Nie

 

Vždy si tabuľku dobre naštudujte. Bezpodmienečne musíte dodržať zásadnú podmienku kŕmenia pri alergiách, ktorá je:  

"Psík nesmie dostať okrem vybraného alebo doporučeného krmiva a čerstvej vody nič! Ani piškótky, ani rôzne hypoalergénne pochutiny, jednoducho nič."

       Ak má psík alergiu na jahňa, vyberieme krmivo bez jahňaciny (Potato and Fish alebo Blueberries s kuraťom). Ak má alergiu na kurča, tak vyberieme krmivo bez kuraťa (Australian Lamb alebo Potato and Fish). Ak má alergiu na ryby, tak vyberieme krmivo bez ryby (Australian Lamb alebo Blueberries s kuraťom). Pri alergiách na rastlinné bielkoviny, môže psík všetky krmivá FirstMate Ultrapremium (Austrálske jahňa, Blueberries a Potato and Fish: Puppy – Original – Senior – Large Breed) bez rozdielu. Tak isto postupujeme aj pri iných rôznych ochoreniach (zápaly, cukrovka, kožné problémy, trávenie … .). Všetky väčšie problémy riešime v spolupráci s veterinárom. Postupujte presne podľa schváleného a doporučeného kŕmneho návodu.
      Túto podmienku (len krmivo a vodu) je nutné dodržať na sto percent, inak sa neukáže vhodnosť a kvalita vybraného krmiva na obídenie alergie alebo pomoci pri iných ochoreniach. Ak si neviete rady, tak nám napíšte do okienka „Krmivo na mieru“ alebo zavolajte na kontaktné telefónne čísla. Sme tu pre Vás.


Zdravá strava    -    Základ zdravia